Kdo jsme

Informace o společnosti Systém asistovaného hubnutí®

Systém asistovaného hubnutí s.r.o. - nestátní zdravotnické zařízení Středočeského kraje
Číslo registrace 167306/2009/KUSK

Společnost Systém asistovaného hubnutí s.r.o. založila v roce 2006 paní Lenka Náměstková, DiS., registrovaný diplomovaný nutriční terapeut jako logické pokračování činnosti fyzické osoby Lenka Náměstková a zlepšení služeb, které poskytuje.

Systém asistovaného hubnutí není náhodně zvolený název společnosti. Každé jeho jednotlivé slovo vyjadřuje podstatu fungování Systému jako takového.

Systém značí, že jde o propracovaný soubor praktických opatření od denní komunikace s klientem přes konkrétní pokyny co má udělat, a psychologických vazeb a tlaků, které zaručují přesný a jasný denní sestup hmotnosti (není pravda, že to nejde, tento mýtus jsme zbořili).

Asistovaného znamená, že klient nedostane jen tak nějaké papíry či letáky, ale denně je v kontaktu s odborníkem a vše je řešeno naprosto individuálně dle jeho potřeb. Denně se řeší sestup hmotnosti, jídelníček, potřeby úprav jídelníčku či jakékoli všednodenní reality života, jež snižování samozřejmě ovlivńují.

Hubnutí je sama podstata problému. Je však dlužno říci, že se Systém nespecializuje pouze na redukci, ale pomáhá klientům navracet hodnoty krevního obrazu do normálu – a to včetně glykemie!, pomáhá i anorektikům a dalším, pokud mají problémy s příjmem potravy nebo mají zdravotní problémy.

Autorkou Systému asistovaného hubnutí je paní Lenka Náměstková, DiS. Jakkoli podivuhodné výsledky Systém vykazuje, přesto nejde o žádný zázrak! Je to nesčíslné množství poznatků z biochemie, které jsou zde zapracovány a využity takovým způsobem, aby to přinášelo klientům kýžený výsledek. Práce vědců minulého století konečně začínají být veřejností více chápány a jejich dopad je pro nás absolutně pozitivní.

Lenka Náměstková, DiS.

 • Věk: 49 let
 • Výška: 165 cm
 • Váha: 60 kg

Paní Lenka Náměstková, DiS. je sama osobou, která měla od svých 15 let problémy s nadváhou. Jak také s oblibou říká – je jídlákem, tedy člověkem závislým na jídle, zrovna tak jako kuřák na cigaretě, bohužel však bez možnosti abstinence! Velmi dobře tedy svým klientům rozumí, má pro ně pochopení, ale na druhou stranu ví, jak jim účinně pomoci. Ale přestože je sama jídlákem, nemá již nadváhu, a dlouhodobě si udržuje svému tělu přiměřenou hmotnost.

Vzdělání:

 • Střední ekonomická škola Jablonec nad Nisou
 • Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, 5.května, Praha 5, obor diplomovaný nutriční terapeut
 • Ministerstvo zdravotnictví – Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru nutriční terapeut, registrační číslo: 015-0126-1751

Ordinace Nymburk

Ordinace Praha


Kateřina Marksová, DiS.

 • Věk: 30 let
 • Výška: 160 cm
 • Váha 66 kg (dne 1.1.2011 ještě 93 kg)

Registrovaný diplomovaný nutriční terapeut
Ordinace: oblast Vrchlabí
Telefon: 773 110 140
E-mail: marksova@systemah.cz
IČ: 86973789
Číslo účtu: 2400146091/2010 (FIO banka)

Paní Kateřina Marksová ví velmi dobře, co je život s obezitou již od dětského věku. Ve věku 4 let prodělávala hormonální léčbu a od té doby byla vždy „baculka“. Dne 1.1.2011 se po několika hubnoucích procesech vyšplhala na hmotnost 93kg při 160 cm. Dnes, pomocí SAH snížila na 69 kg a dále pracuje na dalším snižování. Je velkým milovníkem čokolády a dalších sladkostí, ale i přes to svou hmotnost snižuje. Díky vlastní zkušenosti je schopná empatie, má pochopení pro vaše trápení a bude vám oporou ve vašem boji a společně s vámi se bude těšit z vašich úspěchů.

Vzdělání:

 • Všeobecné gymnázium Nová Paka
 • Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, 5.května, Praha 5, obor diplomovaný nutriční terapeut
 • Ministerstvo zdravotnictví – Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru nutriční terapeut

Bc. Šárka Drábková

 • Věk: 29 let
 • Výška: 170 cm
 • Váha 62 kg

Registrovaný diplomovaný nutriční terapeut
Ordinace: Kolín
Telefon: 732 329 680
E-mail: drabkova@systemah.cz
Bankovní spojení: 2400443766/2010
IČ: 01893840

Vlastní praxi se věnuji již 6. rokem a pořád mě ohromuje, jakých výsledků může klient dosáhnout poctivým dodržováním této metody. Nejedná se vždy jen o redukci, ale především o nastolení zdraví a to i na úrovni krevních hodnot. Tato práce mi dává obrovský smysl a činí mě šťastnou, protože vím, jak obrovský potenciál Systém asistovaného hubnutí má.

Vzdělání:

 • Všeobecné gymnázium Nymburk
 • Ostravská univerzita v Ostravě. Lékařská fakulta. Bakalářský obor: Nutriční terapeut
 • Ministerstvo zdravotnictví – Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru nutriční terapeut

Bc. Ivana Veškrnová, DiS.

 • Věk: 41 let
 • Výška: 170 cm
 • Váha: 71 kg

Ordinace: Benátky nad Jizerou
Telefon: 702 174 154
E-mail: veskrnova@systemah.cz
Bankovní spojení: 269477602/0300
IČ: 03874770

Dobrý den,
ráda bych úvodem napsala pár vět o mých zkušenostech s redukcí váhy.
Nikdy jsem nebyla subtilní postavy, ale ani neoplývala kilogramy navíc, zkrátka tak akorát.
Během puberty se má postava přeměnila a já měla brzy nadváhu. V následujících letech se ze mě stal aktivní objekt různých forem hubnutí.
Dělená strava, dieta Atkinsonova, Štefana Margity, koktejlová (Herbalife), Mačingové aj. Jednu jsem držela déle, další krátce. Hubnoucí efekt tomu byl přímo úměrný, tj. někdy se podařilo zredukovat více kilogramů, jindy méně. Nikdy pro mě nebyl problém pravidla redukce dodržovat, nicméně vždy jsem dospěla ke stejnému výsledku: diety se nedaly držet dlouhodobě,natož je pojmout jako celoživotní styl stravování. Ani jedna z těchto forem hubnutí mě nenaučila, jak jíst správně, vyváženě a zároveň nepřibírat. Pokaždé se během pár týdnů vrátily zredukované kilogramy zpět (obvykle ještě nějaké přibyly). Na prahu dospělosti jsem již byla na pomezí nadváhy a 1. stupně obezity. Dvě těhotenství a léčba vážné nemoci dovedly mé váhové score na 94 kg.
Díky SAH jsem zhubla 26 kg – bez jakýchkoliv doplňků, preparátů či léčiv, jen běžnou stravou. Jsem nadšena, mohu jíst naprosto vše, cítím se skvěle a chci tuto radost a šanci nejen na nižší váhu, ale také lepší a zdravější život předávat dál. Chtěla jsem mít odpovídající vzdělání v oboru a dokončila 3 leté studium na Vyšší odborné škole zdravotnické v oboru nutriční terapeut.
Těším se na Vaši návštěvu!

Vzdělání

 • Gymnázium Dr. J. Pekaře, Mladá Boleslav – maturitní studium
 • Státní jazyková škola Liberec – pomaturitní studium ukončené státní jazykovou zkouškou z AJ
 • Univerzita J. E. Purkyně, Ústí n. L. – bakalářské studium – Sociální politika a sociální práce
 • Vyšší odborná škola zdravotnická Medea, s.r.o. – obor Nutriční terapeut

Mgr. Soňa Vojtíšková, DiS.

 • Věk: 38 let
 • Výška: 178 cm
 • Váha 63 kg

Ordinace: Praha 6
Telefon: 604 425 431
E-mail: vojtiskova@systemah.cz
IČ: 05171393

Když jsem se po rodičovské dovolené rozhodovala, kam se vrátit do zaměstnání, bylo mi jasné, že bych ráda zůstala ve zdravotnictví. Jako absolventka střední zdravotnické školy a s vysokou školou pedagogického zaměření jsem tuto cestu měla předurčenou. A protože jsem se právě v té době setkala mezi kamarády i členy rodiny s několika více či méně úspěšnými pokusy o redukci váhy, začala jsem se o tuto problematiku zajímat. Otevřelo se přede mnou široké a vysoce odborné téma, které má před sebou díky dnešní uspěchané době a váhovému růstu populace ještě dlouhou budoucnost. To všechno mě nakonec přivedlo k dalšímu studiu oboru Nutriční terapeut a nakonec i k Systému asistovaného hubnutí. Někteří z mého okolí, kteří v minulosti drželi neúspěšně řadu diet, jsou nyní po zkušenosti se Systémem asistovaného hubnutí váhově spokojeni, rovněž i s novými stravovacími návyky a současným zdravotním stavem. Pro mě jsou motivací, že Systém asistovaného hubnutí má smysl a efektivně pomáhá. Vím, že boj s vyšší váhou je náročný, mnohdy se nejedná jen o změnu jídelníčku, ale i o celkovou změnu přístupu k sobě samému. Od nutričního terapeuta vyžaduje respekt a citlivý individuální přístup ke každému, kdo se pro něj rozhodne. Budu proto velmi ráda, když mě oslovíte.

Vzdělání

 • Střední zdravotnická škola v Hradci Králové obor Všeobecná zdravotní sestra
 • UK – FTVS Praha, bakalářské studium, obor Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených
 • UK – FTVS Praha, navazující magisterské studium, obor Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených
 • Vyšší odborná škola zdravotnická Medea, s.r.o. Praha, obor diplomovaný nutriční terapeut
 • Získání oprávnění k poskytování zdravotních služeb

Logo rytíře

Určitě se divíte, proč není v záhlaví webu nějaká sličná děva, co nejvíce vysvlečená, aby bylo vidět ladné křivky, které by měly evokovat, jak skvěle nám snižování nadváhy jde.

A on je tam rytíř v brnění!

Zase to není věc jen tak (tu v Systému nenajdete). Rytíř tady totiž vyjadřuje především ten boj! Protože ono snižování je opravdu boj! Boj ten nejobtížnější, protože bojujete sami se sebou. To je třeba si hned v počátku uvědomit. Proto nefungují všechny ty pilulky, koktaily, zeštíhlující masti a rádoby výdobytky doby, které vám prezentují mnohé firmy. Nenaleťte jim na to – pokud nedáte do souladu příjem s výdejem a necháte příjem větší, pořád budete s hmotností zápasit. Provádíme složité operace srdce a dalších orgánů, podnikáme cesty do hlubin moří, na vrcholky hor, létáme na měsíc, dokážeme zkrátka vše, co si zamaneme, ale v této tak jednoduché věci našeho těla věda zcela selhává, protože zatím nejsme schopni postihnout všechny procesy in vivo. A ta naše těla se vyvíjela miliony let, takže berte jako fakt, že se musíte při snižování především srovnat se svým hypothalamem a potom vám již nebude dělat potíže!

Dalšími důvody, proč je v logu zrovna rytíř, je i to, že jde o synonymum loajality, čestnosti a odvahy postavit se problémům čelem.

A i bez vnadné dívky v záhlaví nám to excelentně jde:-).