Speedsteping - rychlá chůze a hubnutí

Zase jedno anglické slovo, které se na Vás valí. Ale ono to české rychlochození není také nikterak pěkné.

Co to vlastně je?

Jedná se o druh chůze, který velmi pomáhá při odstraňování tuku a přebytečné vody z oblasti břicha a pasu! Ano, čtete dobře, hubnutí chozením! Nebudu Vás nutit dělat ty strašné sklapovačky a lehy sedy a přitahování břišních svalů, ale pošlu Vás na procházku.

Rychlá chůze a hubnutí spolu úzce souvisí, má to ale svá pevná pravidla.Jde o to, že je třeba jít rychlostí přes 6,2 km/h vzdálenost okolo 2,4 km za 23 minut. Na rozdíl od Nordic walking nemáte nic v ruce a volně máváte pažemi při chůzi.

Zvládne to každý!

Jdete tahem, nikde se nazastavujete a vodění pejsků tedy není vhodné, protože se zastavují. Toto chození je z hlediska hubnutí, protože ho mohou praktikovat i ženy na mateřské dovolené, kdy tatínek těch 23 minut s dítětem prostě vydrží!

Navíc je výhodné, že to můžete chodit jak ve městě, tak na vsi a jediné co potřebujete, jsou sportovní boty! Velkou výhodou je to, že se rovnoměrně zatěžuje většina svalů, první km zahříváte a druhý již spalujete. Výsledky vidíte a cítíte již po týdnu takovéhoto pohybu.

Po návratu převléknete zpocené triko a můžete fungovat dál, aniž jste nabourala celý chod rodiny. A to už za to stojí! 23 minut má pro sebe každá žena, a pokud nemáte, tak vězte, že je něco špatně!

Hubnutí chozením, pohybu zdar!

diplomovaný nutriční terapeut
Lenka Náměstková, DiS.