Čokoláda a hubnutí?

Patříte-li k těm, pro které je čokoláda naprostým smyslem života, tak byste také měli vědět, že tyto sladkosti velmi rozbourávají metabolismus a dochází k velkému zadržení vody! Pro tělo to není nic příjemného a měli byste se toho vyvarovat!

Jak to udělat, když je tak dobrá?

Musíte předcházet situaci, kdy Vás neodolatelné puzení na čokoládu donutí sníst ji v naprosto nevhodnou dobu.

Takže, pokud čokoládu, respektive 2-3 kostičky, budete každý den zařazovat na dopoledne k ovoci a to i v případě, že na ni nemáte žádnou chuť, pak to ničemu neuškodí.

Funguje to následovně - v první řadě je potřeba změnit večerní puzení (to je ale slovo:-)) na těšení. To náš mozek umí a je to velmi hezký pocit, díky tomu to snadno zvládnete a čokoládu si večer nedáte. Uschovejte si ji někam, kde Vám ji nikdo nesní (výborně fungují výhružné pytlíky:-) a hezky se na ni těšte. V normálním životě jsme se těšit odnaučili, protože dostaneme vždycky nějaký pohlavek a je po těšení, ale tohle si můžete dovolit:-)

Prostě si hezky představuje, jak si ji druhý den vychutnáte!

Ale...

Je tu však jedno ale. Druhý den dopoledne si ji totiž musíte dát! A to právě i v případě, že na ni není chuť! Mozek si na ni nevzpomene, ale to je od něho jen úhybný manévr a on si dobře zapamatuje, že byl ošizen a vrátí vám to i s úroky a podruhé se vám nepodaří, abyste ho ošálili.

Dopoledne tu čokoládu (jiné mlsky) sníte ve smyslu -" Chtěl jsi to, máš to! A už neotravuj! A protože večer si můžete snadno říci, že si to v klidu vychutnáte druhý den, tak se Vám podaří změnit zlozvyk jedení čokolády večer na přijatelnější konzumaci, která se dá zvládnout. Samozřejmě se Vám to nepovede napoprvé, ale chce to cvičit a nevzdávat to!

Čokoláda, oříšky a podobně, je večer je prostě naprosto nevhodná strava, protože se kompletně uloží do tukových zásob! Takže jestliže chcete snižovat, musíte dělat malé praktické kroky k tomu, aby se situace změnila.

Přeji všem mnoho zdaru!

diplomovaný nutriční terapeut
Lenka Náměstková, DiS.